Zostań Opiekunką osób starszych w Anglii


Jesteśmy tutaj dla Ciebie
W czym możemy Ci pomóc?

Monika

Łukasz


Zadzwoń do nas
071 724 20 05


Wyślij CV

Zostaw dane. Oddzwonimy.

Imię

Nazwisko

Nr telefonu

Email

Zamawiam rozmowę

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


Jaką umowę i formę zatrudnienia proponujecie?

Firma Veritas Care Ltd, ma do zaoferowania Naszym opiekunkom i opiekunom 2 formy zatrudnienia.

- Pierwsza z nich, to zatrudnienie opiekuna przez angielskiego pracodawce, czyli UMOWA O PRACE.
- Druga forma zatrudnienia to SELF-EMPLOYMENT czyli ​samozatrudni​enie​ (pełne wsparcie w całym zakresie z firmy Veritas)

Na jak długo mogę wyjechać?

Jesteśmy bardzo elastyczni jeśli chodzi o długość kontraktu. Minimalny okres to 6 tygodni. Maksymalny - to zależy tylko i wyłącznie od klienta. Mamy opiekunów, którzy maja ‘’swojego’’ klienta i opiekują się nim przez cały czas w wyjątkiem krótkich dwutygodniowych przerw na urlop. Istnieje więc możliwość na czas nieokreślony z przerwami na urlop ustalanych już indywidualnie z klientem.

Jakie są zarobki?

Wyjeżdżając z firma Veritas zarobki zaczynają się od £1500-£1800 netto na miesiąc.

Jakie warunki trzeba spełnić aby wyjechać do Anglii pracując jako opiekun osoby starszej?

- Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym,
- Mile widziane doświadczenie pracy w opiece, jednakże jeśli nie posiadasz doświadczenia, nie martw się, zrobimy z Ciebie opiekunkę z certyfikatami respektowanym w Anglii. Więcej informacji w zakładce ‘Akademia Opieki’.
- Mile widziane referencje (respektujemy także doświadczenie w opiece nad członkiem rodziny)
- Pozytywne nastawienie do pracy, cierpliwość, umiejętność podejścia do ludzi, wysoka kultura osobista, wyrozumiałość, odporność psychiczna a przede wszystkim serce do pracy.

Brak doświadczenia, czy znajdę pracę jako opiekunka?

Oczywiście. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym programie szkoleniowym ‘Akademia Opieki’, gdzie uzyskasz odpowiednie certyfikaty umożliwiające pracę jako Opiekun osób starszych w Anglii.

Jak szybko można wyjechać?

Wyjazd może nastąpić bardzo szybko, nawet w ciągu kilku dni od podpisania umowy.

Czy składki i podatki odprowadzane są w Polsce czy w Anglii?

Dochody za pracę w Zjednoczonym Królestwie podlegają opodatkowaniu w Anglii. Prosimy pamiętać, że wszystkie formalności w tym zakresie są po stronie angielskiego pracodawcy, jeśli jesteś zatrudniony przez pracodawcę. To pracodawca zajmuje się odprowadzaniem podatku i składek NI od wynagrodzenia. Jeśli jesteś samozatrudniony, wtedy także musisz odprowadzić podatek w angielskim urzędzie (Revenue) i rozliczyć się ze swoich dochodów, jednakże firma Veritas zapewnia całkowite wsparcie i pomoc w tym zakresie.

Czy istnieje możliwość zmiany klienta w sytuacji jeśli klient nie będzie zadowolony z mojej pracy?

W przypadku niezadowolenia klienta ze sposobu wykonywania zadań przez opiekunkę lub opiekuna i konieczności zorganizowania wcześniejszej zmiany, proponujemy naszym współpracownikom kolejne oferty. W przypadku akceptacji ich kandydatury przez klienta organizujemy kolejny wyjazd. W każdym przypadku prosimy o kontakt z naszą infolinią alarmową, która działa całodobowo, 7 dni w tygodniu.

Jakie są opłaty pobierane przez firmę Veritas Care?

Nie pobieramy żadnych opłat od zatrudnianych przez nas osób na żadnym etapie współpracy z nami.

Czy organizujecie transport?

Pomagamy w organizacji transportu do Anglii i z Anglii. Współpracujemy z największymi firmami przewozowymi w Polsce. Po przyjeździe Opiekunka odbierana jest przez rodzinę osoby podopiecznej lub przez angielskiego pracodawcę. Opiekunki i opiekunowie otrzymują od firmy Veritas wszelkie dane kontaktowe klienta lub angielskiej firmy, aby w razie potrzeby móc się z nim kontaktować. Koszt powrotu do Polski pokrywa klient lub angielski pracodawca.

CZY ORGANIZUJECIE KURSY Z OPIEKI NAD OSOBAMI STARSZYMI?

Tak, oczywiście, organizujemy kursy we Wrocławiu według angielskich standardów. Otrzymane certyfikaty są w języku angielskim. Szkolenie przebiega w języku polskim.

Nauczymy Cię:
- jak przenosić ludzi w sposób, który nie wymaga dużego wysiłku, chroni Twój kręgosłup przed przeciążeniem, czyli technik transferu osób starszych zapewniających większy komfort i godność pacjenta (People Movers Moving and Handling);
- podstawowych czynności ratujących życie, czyli udzielanie pierwszej pomocy pacjentowi (First Aid Basic Life Sup;
- Zasad bezpiecznego podawania i stosowania leków ( Medication Awardness);
- Zasad bezpieczeństwa w domu pacjenta wg. standardów obowiązujących w Wielkiej Brytanii;

Wszystkie techniki ratownicze odbywają się w małych grupach z wykorzystaniem fantomów.

Czy jestem ubezpieczona prowadząc samochód klienta?

W przypadku gdy opieka nad osobą starszą wymaga skorzystania z samochodu należącego do klienta, odpowiedzialność w razie powstałych szkód ponosi klient. W praktyce oznacza to, że klient wykazuje gotowość poniesienia skutków finansowych, w razie gdyby wskutek wypadku, bądź niewłaściwego użytkowania, ulec miał uszkodzeniu pozostawiony do dyspozycji opiekunki środek lokomocji.

Co się stanie jeśli zachoruję będąc w Anglii?

Każda osoba mieszkająca w Anglii ma prawo do bezpłatnej służby zdrowia i lekarza GP (General Practitioner). Jeśli zachorujesz będąc w Anglii musisz udać się do najbliższej lokalnej przychodni. Wszystkie przychodnie zapewniają usługi w nagłych wypadkach.

Jak wygląda kwestia ubezpieczenia w Polsce po powrocie z Anglii? Czy muszę rejestrować się w Urzędzie Pracy aby mieć dostęp do bezpłatnej służby zdrowia w Polsce?

Możesz rejestrować się w Urzędzie Pracy po powrocie z Anglii aby mieć bezpłatne świadczenia lekarskie w Polsce lub postarać się w Anglii o Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EHIC), która uprawnia Cię do otrzymania bezpłatnej opieki w szpitalach i placówkach państwowych w Polsce. O kartę możesz aplikować online. Karta ważna jest 5 lat. Veritas Care dostarcza więcej informacji na ten temat w specjalnym poradniku, który otrzymuje każda opiekunka przed wyjazdem do Anglii.

Co się dzieje w przypadku śmierci podopiecznej?

W przypadku śmierci osoby podopiecznej organizujemy powrót do kraju w terminie zgodnym z życzeniem klienta. Po powrocie opiekunki otrzymują kolejne oferty.

Czy praca w Anglii wlicza się do stażu pracy w Polsce?

Okres pracy w Wielkiej Brytanii (również na zasadzie samozatrudnienia) jest wliczany do stażu pracy. Nie ma potrzeby odprowadzania dodatkowych składek, aby zachować uprawnienia emerytalne.

Obywatele Polscy pracujący w innych krajach UE podlegają ubezpieczeniu społecznemu w tych krajach. Oznacza to, że pracując w Wielkiej Brytanii, tam opłacamy składki na ubezpieczenie społeczne (National Insurance – odpowiednik ZUS).

W każdym przypadku okres pracy za granicą w innym kraju UE wlicza się do stażu pracy w Polsce, w związku z tym praca w Anglii (lub innym kraju UE) nie opóźni momentu, w którym nabędzie się prawa do emerytury. Sumowaniu podlegają wszystkie okresy pracy w każdym z krajów UE. Przed wyjazdem z Wielkiej Brytanii powinno się zgromadzić formularze P45, P60 oraz tzw. payslips (odcinki wypłaty i ubezpieczeń).

Dokument P60 otrzymuje się z końcem każdego roku podatkowego. W Wielkiej Brytanii rok podatkowy kończy się 5 kwietnia.